اندیشه های راهبردی
می خواستند وقتی نوبت به جوانان امروز می رسد، نامی از اسلام و انقلاب باقی نماند اما...
نسل جوان امروز برای عقب راندن دشمن از نسل اول آماده تر است
بسم الله الرّحمن الرّحیم (۱) الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفیٰ محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین. جوانان عزیز، فرزندان عزیز من، کسانی که آینده‌ی کشور متعلّق به شما است! خیلی خوش‌آمدید. شما به‌معنای واقعی کلمه صاحبان و گردانندگان و مدیران آینده‌ی این کشور هستید. هر فهم شما، هر تصمیم شما، هر اقدام شما که امروز در تشکیل شخصیّت شما تأثیرگذار باشد، به‌معنای تأثیرگذاری در آینده‌ی این کشور است و این نکته‌ی بسیار مهمّی است.
 ٢١:٤٤ - 1396/12/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
دست نوشته ها
🌺زهرا (س) نگین پنهان🌺
در شب شهادت حضرت زهرا س خواستم چند جمله ای بنویسم .امید که مقبول صدیقه طاهره واقع گردد. کتاب فصوص الحکم اثر عارف کامل و واصل ابن عربی والهام بخش عارفان و واصلان هر عصر دوران است که صد البته معدود افرادی در هر عصر موفق به فهم آن شده اند .واز ابن عربی نقل است که در خواب دیدم رسول الله ص که این کتاب را به دست من داد.... حضرت استاد علامه حسن زاده شرحی بر این کتاب ارزشمند نوشته اند این کتاب مشتمل بر ۲۷ فص است وهر فص آن به نام یکی از انسانهای کامل است ودر هر فص محور بحث یکی از اصول اصیل عرفانی که متجلی در یکی از پیامبرانی است که در قرآن نام ایشان آمده وکلمه فص به معنای نگین است. استاد علامه حسن زاده میفرمایند : دردوره های تعلیم و تدریس فصوص الحکم همواره این خاطربه من روی می آورد که چرا در این کتاب فصی به نام یکی از زنان نادره دوران مانند حضرت زهرا س آورده نشده درحالیکه در قران یک سوره به نام حضرت مریم س آورده شده وچرا ۲۷ فص این کتاب فقط به مردان اختصاص داده شده ودر این مورد تاسی به قران کریم نشده . ایشان میفرمایند ؛این سوال در ذهن بنده بود تا در دوره تدریس فصوص الحکم درآمل چون به فص عیسوی رسیدم در لیله مبارکی یکی از شاگردان حلقه درس به خطاب رحمانی این کلمه به او الهام میگردد که؛ "فص حکمه عصمتیه فی الکلمه فاطمیه " وهمین بارقه ملکوتی شد برای تالیف یک فص در مناقب حضرت زهرا س به قلم نورانی علامه حسن زاده آملی . تلاش در جهت فهم این فص از کتاب شرح فصوص الحکم علامه حسن زاده عنایت حضرت زهرا س را میطلبد ونیز جد وجهد دوستداران آن حضرت را. اللهم الرزقنا . دکتر زهره الهیان.
 ٢٢:٠٣ - 1396/12/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
"اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت"
منافع تهران با تل‌آویو قابل جمع نیست
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 601763
 بازدید امروز : 746
 کل بازدید : 2083377
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0/1250
خانواده، محور قانون گذاری
اخبار > انسجام و وحدت نیروهای انقلابی؛ شکست دشمن در خط نفوذ/ رنگ باختن نگاه چپ و راست با ملاک انقلابی گری و ولایتمداری


  چاپ        ارسال به دوست

قائم مقام کمیته پزشکان"جبهه مردمی نیروهای انقلاب" در گفت وگو با طنین یاس:

انسجام و وحدت نیروهای انقلابی؛ شکست دشمن در خط نفوذ/ رنگ باختن نگاه چپ و راست با ملاک انقلابی گری و ولایتمداری

گفت وگو: منیره غلامی توکلی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» که پنجم دی امسال اعلام موجودیت کرد، برخاسته از متن نیروهای مؤمن و انقلابی سراسر کشور است و بسیاری از چهره های شاخص سیاسی، فرهنگی و اجتماعی از آن حمایت کرده اند. از نکات قابل توجه در چینش اعضای این تشکل، می توان به حضور افراد مورد وثوق و کاربلد در حوزه های مخنلف اعم از رسانه، سیاست، ورزش، دین، فرهنگ، اقتصاد و دانشگاه اشاره کرد.

زهره الهیان قائم مقام کمیته پزشکان "جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی" در گفت وگو با خبرنگار طنین یاس، اظهارداشت: قرار بر این است جمع زیادی از پزشکان متعهد و وفادار به نظام و انقلاب اسلامی در قالب یک نشست تخصصی، گرد هم بیایند و در عین حمایت از این جبهه مردمی، نگاه و برنامه تخصصی خود در حوزه سلامت را مشخص کنند تا علاوه بر اینکه ملاک عمل و برنامه رئیس جمهوری آینده باشد در حوزه سلامت باشد.

ظرفیت مردمی و نخبگانی کشور در خدمت پیشبرد اهداف نظام

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم با اشاره به اینکه « جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» بر حسب ضرورت امروزِ انقلاب اسلامی و نظام، شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: این جبهه مردمی، بر پایه تجمیع نیروهای وفادار به انقلاب تلاش می کند ظرفیت مردمی و نخبگانی کشور را در جهت پیشبرد اهداف نظام و انقلاب به خدمت بگیرد.

وی بیان کرد: «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» یک جبهه فراجناحی است و به دور از تعلقات حزبی و گروه های سیاسی تلاش می کند، چتر خود را به نحوی باز کند تا تمام نیروهای وفادار به نظام و انقلاب اسلامی در این جریان که همان مسیر پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است، قرار بگیرند .

الهیان با بیان اینکه «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» تلاش دارد جریان مردمی و نخبگانی را چنان در جهت منویات مقام معظم رهبری سوق دهد که نگاه و دغدغه های شان تحقق فرامین مقام معظم رهبری باشد، افزود: این جبهه مردمی، تلاش دارد تا جریانی را در راستای ولایت، سامان بدهد تا ان شاء الله دستاوردهای انقلاب اسلامی در برهه های حساس پیش رو، حفظ شود.

انسجام و وحدت نیروهای انقلابی، شکست دشمن در خط نفوذ 

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم با بیان اینکه بقا و ماندگاری نظام و انقلاب اسلامی در مسیر ساماندهی به نیروهای وفادار به آرمان های نظام و انقلاب اسلامی است، گفت: انسجام و وحدت نیروهای انقلابی،  علاوه بر اینکه نخواهد گذاشت "خط نفوذ" توان ایجاد شکاف و انشقاق در میان آنها را داشته باشد ، تلاش دشمن در خط نفوذ را با شکست مواجه خواهد کرد.  

مردمی و غیرجناحی بودن وجه تفاوت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

وی تفاوت «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» با سایر دسته ها و گروه های سیاسی را "مردمی" و "غیرجناحی" بودن آن دانست و افزود: این جبهه خط و مرزی برای جذب نیروهای انقلابی ندارد و تنها خط قرمز آن،  آرمان های نظام، انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری است.

رنگ باختن نگاه چپ و راست زیر چتر انقلابی گری و ولایتمداری

قائم مقام کمیته پزشکان "جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی" در پاسخ به این سؤال که فراجناحی بودن این جبهه در دراز مدت با جذب افکار و اندیشه های سیاسی مختلف، مشکل ایجاد نخواهد کرد؟ گفت: همانطور که گفته شد نگاه حزبی بر این جبهه حاکم نیست بکله ملاک انقلابی گری و شاخصه های است که مقام معظم رهبری برای نیروهای انقلاب تعریف و تبیین کرده اند؛ از این رو خط قرمز جبهه مردمی، خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری تبیین فرموده اند و حرکت در چهارچوب نظام و انقلاب اسلامی است. با این رویکرد نگاه چپ و راست یا دسته بندی های خاص سیاسی دیگر رنگ می بازد.

الهیان ادامه داد: ملاکِ ولایت مداری و انقلابی گری تعیین می کند چه افراد و چه گروه هایی می توانند در این چهارچوب قرار بگیرند و این همان نگاه و رویکردی است که اعضای هیئت مؤسس این جبهه اعلام کرده اند و به آن وفادار هستند.

انتخابات هدف کوتاه مدت جبهه مردمی نیروهای انقلاب

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم، انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر را از کارکردها و اهداف کوتاه مدت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار داشت: ان شاء الله، وحدت و همگرایی نیروهای انقلاب، منجر به این خواهد شد که رئیس جمهوری انقلابی و ولایی بر مسند ریاست جمهوری بنشیند.

وی در پاسخ به این سؤال خبرنگار طنین یاس که آیا این جبهه از چهره خاصی حمایت خواهد کرد، گفت: وقتی صاحب نظران حوزه  سیاسی و نخبگان جامعه که نمایندگانی از توده مردم هستند دور هم جمع شوند و بتوانند بر یک گزینه واحد اجماع کنند، قاعدتا به واسطه وحدت و انسجام صورت گرفته احتمال پیروزی یک فرد انقلابی برای ریاست جمهوری بیشتر خواهد شد از این رو  همه هم و غم نیروهای انقلاب در کوتاه مدت باید معطوف به این مسیر باشد.

اعتماد سازی مردمی توسط نخبگان حامی جبهه مردمی نیروهای انقلاب

قائم مقام کمیته پزشکان "جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی" در مورد چگونگی جذب اعتماد آحاد مردم جامعه، با بیان اینکه برنامه ریزی گام به گام توسط جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در دستور کار است گفت: در مرحله اول نخبگان جامعه هستند که حمایت خود را از این جبهه مردمی اعلام خواهند کرد.

الهیان ادامه داد: در این مرحله نخبگان جامعه در اقشار مختلف به صورت تخصصی دور هم جمع می شوند و در قالب نشست ها و همایش ها دغدغه های خود را بیان می کنند و در مرحله بعد هر یک این وظیفه را برای خود می بینندکه سایر آحاد مردم و نیروهای انقلاب را به حمایت از این جبهه مردمی دعوت کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم بیان کرد: همین رویکرد مردمی و تشکیل یک پارلمان از نمایندگان توده مردم و نخبگان جامعه، می تواند باعث ایجاد یک اعتماد عمومی در بین اقشار مختلف جامعه باشد.

 تعیین اهداف و شعارهایی مبنی بر نیازهای واقعی زنان

وی در خصوص جایگاه و نقش بانوان در « جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» و  همچنین برنامه هایی که این جبهه برای بانوان دارد، با اشاره به اینکه نیمی از جامعه ما را بانوان تشکیل می دهند که از پتانسیل بسیار بالایی به لحاظ انگیزه و تأثیرگذاری برخوردار هستند و همواره در طول ده های گذشته بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نشان داده اند که در مسیر نظام و انقلاب تعیین کننده بوده و هستند گفت: امروز هم بانوان در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به طور جدی و اثر گذار دیده شده اند و صاحب نظران حوزه زنان به حمایت از این جبهه برآمده اند که ان شاء الله با تعیین اهداف و شعارهای مبتنی بر نیازهای واقعی جامعه زنان، خواهند توانستند آحاد زنان جامعه را با خود همسو و همراه کنند.

لزوم تدوین برنامه ای منسجم و همه جانبه برای فضای مجازی

قائم مقام کمیته پزشکان "جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی" در پاسخ به این سؤال که جبهه مردمی چه نگاه و رویکردی در خصوص رسانه به ویژه رسانه های برخط دارد، گفت: در بین اعضای هیئت مؤسس این جبهه، چهره ها و شخصیت های برجسته رسانه ای حضور دارند و این امر نشان می دهد، مقوله رسانه به طور جدی مد نظر جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی است.

الهیان با بیان اینکه در این مقوله صرفا رسانه های مکتوب و خبرگزاری ها، نباید ملاک باشد گفت: امروزه رسانه های مردمی که در فضای مجازی در قالب شبکه های اجتماعی فعال هستند، نیز باید مد نظر تصمیم گیرندگان در جبهه قرار گیرد و یکی از پیشنهادات ما این است که در خصوص فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یک برنامه منسجم و همه جانبه را در دستور کار قرار بدهند.

انتهای پیام/ غ٢٣:٥٩ - 1395/10/27    /    شماره : ١٠٢٨    /    تعداد نمایش : ١١٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سخن بزرگان
امام على عليه ‏السلام :
إِنَّ اللّه‏َ كَتَبَ القَتلَ عَلى قَومٍ و المَوتَ عَلى آخَرينَ وَ كُلٌّ آتيهِ مَنيَّتُهُ كَما كَتَبَ اللّه‏ُ لَهُ فَطوبى لِلمُجاهِدينَ فى سَبيلِهِ وَ المَقتولينَ فى طاعَتِهِ؛
راستى كه خداوند براى گروهى كشته شدن را مقدر فرموده و براى ديگران مردن را. هر گروهى با همان سرنوشت كه خداوند مقدر كرده است مى‏رسد. پس، خوشا به سعادت مجاهدان در راه خدا و كشته شدگان در راه طاعت او. شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید) ج3، ص184
 ٢٢:٥٠ - 1396/10/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
اخبار

طراحی و اجرا: توسعه اطلاعات سحرگاه (متين تايم)زمستان1390      Powered by: MatinTime (Development of Information) 2012